Aşık Etmek İçin Dua

Aşk büyülerinin bilinen büyü yolları ile değil de dualar vasıtasıyla yapılması önerilir. Bu amaçla aşık etmek için dua okunması tavsiye edilir. Kişi dualar yoluyla birisini aşık etmeye niyetlendiyse dua okumaya başlamadan önce abdest almalıdır. Kişinin hem bedenini hem de ruhunu arındırması gerekir. Bazı alimlerin duaya başlamadan önce dört rekat namaz kılınmasını tavsiye ettiği görülür fakat bunun zorunlu bir uygulama olmadığını kişinin tercihine kaldığını da belirtmek gerekir. Aşık etmek için dua okunmadan önce sadece abdest almak yeterli kabul edilir.

Aşk Duası

Aşk duası okunmadan önce ihtiyacı olan kişilere sadaka verilmesinin duanın gücünü ve etkisini arttıracağı düşünülür. Sadaka verilen kişilerin duaları aşık etmek için dua okuyacak kişinin rahmet kapılarının açılmasına neden olacak ve enerjisini arttıracaktır. Kişi dua okumadan önce rahatsız edilmeyeceği bir ortamda olmalıdır ve dua etmeye başlayacağı zaman kıbleye doğru dönmeli ve ellerini açmalıdır.

Aşık etme duası okumak için en uygun zamanın yatsı namazı sonrası olduğu söylenir. Dualarda zamanlamanın önemi büyüktür ve duaların okunma amaçlarına göre farklı uygun zamanları vardır. Gece yapılan duaların daha etkili olduğu Kuran’da belirtilmektedir.

Bu dua esmalar ile yapılır ve aşık etmek için dua on tane esmadan oluşur. Giriş duası yapıldıktan sonra on tane esma sırası bozulmadan okunmalıdır. Esmalar okunduktan sonra eller yüze sürülerek amin denir ve dua sonlanmış olur.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now Button
× Whatsapp