Basit Bağlama Duası

Basit Bağlama Duası

Bağlama büyüleri ve duaları günümüzde çok sık yapılan işlemlerdir. Bu işlemler kişilerin isteklerinin yerine gelmesi, bir an önce istenilen amaca ulaşılması için yapılır. Fakat çoğu insan büyü yerine duayı tercih eder. Çünkü büyüler İslami açıdan sakıncalıdır. Bunun sebebi de büyü yapılır iken yaratandan değil de cinlerden, doğaüstü güçlerden yardım istenmesidir. Ayrıca çoğu büyü oldukça tehlikeli haldedir. Fakat dualar tamamen İslami açıdan uygun işlemlerdir. Yapılır iken yalnızca Allah’a sığınılır ve yalnızca ondan yardım istenilir. Biz de bu yazıda basit bağlama duası hakkında çeşitli bilgileri size verdik. Yazıyı okumaya devam ettiğiniz zaman bu duanın nasıl yapılıyor olduğunu, ne anlama geldiğini ve benzer bilgileri göreceksiniz.

Hızlı bağlama duası

Basit bağlama duası aynı zamanda hızlı bağlama duası olarak da bilinir. Çünkü bu duanın en belirgin iki özelliği şudur: İlk olarak bu dua çok kolay ve pratik bir şekilde yapılır. Bu sebep ile basittir. İkinci olarak da bu dua kendisini hızlı gösteren belirti ve etkilere sahip durumdadır. Bu sebep ile de hızlı dua olarak bilinmektedir. Bu duanın yapılma amacı sadece herhangi iki kişiyi birbirine bağlamaktır. Bu bağlılık saygı, sevgi, aşk, sadakat ile sağlanır. Dua sayesinde kişiler birbirlerine hiçbir fâni gücün bozamayacağı derecede bağlı hale gelir.

Kolay bağlama duası

Bu dua yapılır iken hiçbir zorluk görülmez. Bazı duaların yapılışları ve uygulanışları oldukça zordur. Dolayısıyla kişi tek başına dua için gereken işlemleri yapmakta zorlanır. Ama basit – kolay bağlama duası bu tarz dualardan değildir. Yapılışı gerçekten de kolay ve pratik haldedir. Kişiler doğru yapılışı bildikten sonra adımlara uyarak bu dua için gereken işlemleri hızlı bir şekilde uygularlar. Duanın bu niteliğe sahip olması sebebi ile pek çok insan bu dua türünü yapmayı tercih eder. Günümüzde sık sık bu duanın uygulandığı gözlemlenir.

Basit bağlama duası nasıl yapılır

Şimdi de bu duanın nasıl yapılıyor olduğu konusuna geçelim. Bu duanın yapılışının çok kolay ve basit olduğunu yukarıda size söylemiştik. Peki, dua yapılır iken hangi adımlar izlenir? Basit bağlama duası nasıl yapılır sorusunu şöyle yanıtlayalım: Bu duayı yapan hocalar ya da medyumlar genelde fotoğrafları kullanırlar. Kişilere ait olan fotoğraflar üzerine dua okunarak ya da suya atılarak dua yapılır. Başka yöntemler de mevcuttur ve bunlar here hocada değişim gösterir.

Basit Bağlama Duası

Aynı zamanda bazı hocalar ve medyumlar fotoğraf yerine kâğıtları kullanırlar ve bu kâğıtlar üzerine duayı yazarlar. Hem okuyup hem yazarak bu kâğıt parçaları üzerine çeşitli işlemler yaparlar. Bazı hocalar ise bu duayı uygular iken hiçbir şekilde başka nesne kullanmazlar. Sadece tüm imanları ile birlikte duayı okurlar. Bu okuma esnasında kişinin zihni tamamen temiz, boş olmalıdır. Sadece kendisini duaya vermelidir. Basit bağlama duası yapılışı bu şekildedir. Bunlar en genel yapılış biçimleridir. Daha fazla ayrıntı istiyor iseniz sadece hocalara, din insanlarına güvenmeniz şarttır.

En basit bağlama duası

Size biraz önce yüzeysel olarak yapılış yöntemini anlatmış olduğumuz bu bağlama duası bilinen en basit bağlama duasıdır. En basit bağlama duası günümüzde insanların en çok tercih ettiği bağlama duası türüdür. Bu duanın yapılışı çok basit haldedir. Aynı zamanda yukarıda da söylediğimiz gibi bu duanın etkileri ve belirtileri de çok hızlı şekilde ortaya çıkar. Bazı duaların gerçekleşmesi için kişiler aylarca beklemek zorundadır. Fakat bu duanın etkilerinin gerçekleşmesi sadece haftalar alır.

Hatta dua gerçekten adım adım doğru bir biçimde uygulanır ise duanın etkileri sadece birkaç gün sonra ortaya çıkar. En belirgin belirtiler arasında kişilerin birden bire birbirlerine karşı yoğun ilgi duymaları gelir. Sonrasında kişiler sürekli birbirlerinin yanında olmak isterler, birbirlerinden ayrı kalmak istemezler. Gözleri birbirlerinden başkasını görmez hale gelir. Büyük bir sevgi ve saygı bağı oluşur. Aynı şekilde sadakat de en önemli şeydir. Bu dua yapılmış ise aldatma gibi olayların yaşanması neredeyse imkânsız haldedir.

Size bu dua türü hakkında verebileceğimiz en net ve doğru bilgiler bu bilgilerdir. Eğer bu dua türüne benzer olan diğer dua türleri hakkında da güvenilir bilgiler almak istiyor iseniz hemen sitemize girip bu konular ile ilgili olan tüm içeriklerimize bakabilirsiniz.

3 thoughts on “Basit Bağlama Duası

 • tarihinde, saat
  Permalink

  Merhabalar izmirden yazıyorum adım feriha. Benim de nişanlım konusunda yardıma ihtiyacım var acaba nasıl olur basit bağlama duası nasıl yapılır ? Yardım almak istiyorum.

  Yanıtla
 • tarihinde, saat
  Permalink

  Slm arkdsm bnde cok uzun zmzn arastrm yasin hcamla calstk gercnten dogrulari anltan bri kendsi etksn hnuz olmadi ama yni bsldk beklyrm inslh olck

  Yanıtla

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now Button
× Whatsapp