Bereket için Yapılan Dualar

Bereket Rızık Duası

Dilek ve isteklerin hasıl olup kabul buyrulması için bu yönde yapılacak çok güçlü ve tesirli dualar vardır. İnsan oğlu dua ile ayakta kalmaktadır aslında. Bizim hayatımızda önemli yerlerde bulunan dua ve sırlarını asla es geçmememiz gerekmektedir.

Dualar genel olarak bir çok bölüme ayrılmaktadır. Sahih amel ve niyet ile yapılan dualarımızı Allahü teâlâ inşallah kabul buyurmaktadır. Dünyanın her yanında hayat galesi düşünüldüğü zaman en çok ehemmiyet verilen konuların başında mutluluk ve bereket gelir. Çünkü işler arttıkça, üretim yapıldıkça, çeşitli meşgaleler bulundukça ve para kazanıldıkça insanların mutluluk ve refah seviyeleri de artar. Ancak kimi zaman insanların basireti bağlanır ve bereket kesilir. Hayatın döngüsü içinde normal karşılanan bu durumlardan çıkmak için bazı yollar vardır. Ancak şüphesiz ki bu yolların içinde Mevla’ya el açıp yakarmak en etkilisidir.

Çünkü bereket için dua etmek kadar insanı rahatlatan, insanı mutlu edip feraha kavuşturan bir başka yol yoktur. Bu denli güzel hissetmek ve sonuç beklemek için pek çok sebep ortada iken dileyen herkes ellerini göklere kaldırıp bereket duası edebilir. Çünkü bu dua aynı zamanda çok hızlı sonuç verecektir.

İnsanların bereketlerini artıran, işlerini açan, daha da mutlu ve huzurlu olmak adına elden gelen her şeyin yapılmasını sağlayan bu dua ile ciddi anlamda tatmin olunabilir. Bundan dolayı da dileyen herkes bereket duasından faydalanabilir. Ancak dua ederken temiz bir iman ile, iyi niyet ve diğer özellikler ile sonuç beklemek son derece önemlidir. Pek çok kimsenin de dikkat ettiği konu aslında budur. Bereket duasının sonuçları da son derece hızlı gelişebilir.

Yeter ki insanlar içlerinden gelerek ve saf niyetleri ile dualarını tamamlasınlar, yüce Allah’a dileklerini ulaştırsınlar.. Öte yandan sureler ve niyetlerle desteklenen bu dualar sonrasında pek çok insan aradığı duyguyu ve hafiflemeyi de bulmuştur. Bu noktada ciddi etkiler görülebilir. Kişilerin hayatlarına yansıyan duaların bu sonuçları ile içsel rahatlama, mutluluk ve ferahlık da doğrudan etki edecektir. Tüm bunlar düşünüldüğünde ise gerçekten güzel bir hayat için gereken her noktanın sağlandığı görülebilir. Huzur duası aynı mutluluk duası gibi edilir ve yüce yaratana niyet ve istekler iletilerek sonuçların beklenmesine başlanır.

Gerçekten içsel ferahlık da böyle yaşanabilir. Bugüne kadar çok sayıda duanın okunduğu, göklere el açıp yalvarıldığı ve yakarıldığı bilinmektedir. Her bir duanın amacı da farklı olmakla beraber, yüce Allah için dua edildiğinde bazı surelere de sadık kalınır. Kıymet bilme duası ise güzel niyetin dışa vurulmasıdır. Çünkü ancak bu şekilde insanlar birbirlerinin kıymetini bilmek için uğraşırlar.

Bazı duygular unutulabilir ve bazıları da anlık olarak hayatın içinde çıkıp gidebilir. Fakat bu dua sonrasında pek çok insan içinde bir yerde kaybettiği o duyguları bulacaktır. Bunun yanında ilişkiler de kuvvetlenip şekillenecektir ve güzel günler yaşanacaktır.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now Button
× Whatsapp