Bir İnsanı Kendinden Soğutma Duası

İnsanlar eşlerini ya da sevgililerini kendilerinden uzaklaştırmak isteyebilirler. Güzel başlayan ilişkiler zamanla insanlara zarar veren boyutlara ulaşabilir. Böyle durumda zarar gördüğünü düşünen kişi bir insanı kendinden soğutma duası okuyabilir. İnsanların soğutmak istedikleri kişiler ile aralarında illa bir gönül ilişkisi olması gerekmez. Bazen bir arkadaş kişiye zarar vermeye başlayabilir ya da aileden biri olabilir. Soğutma duası insanların kendilerine zarar verdiğini düşündükleri herkes için okunabilir.

Soğutma Duası Nasıl Okunmalıdır?

Kişi bir insanı kendinden soğutma duası okuyacaksa öncelikle uygulamayı çok doğru yapmalıdır. Duaların iyi niyetler için okunması şarttır ve doğru okunması büyük önem taşır. Son zamanlarda insanlar kendinden soğutma dualarını çok talep etmektedir. Günümüz insan ilişkileri çok zararlı olabilmektedir ve kişiler kendilerini korumak için uzaklaştırma dualarına baş vurmaktadır.

Soğutmak için yapılacak dua üç bölümden oluşur ve kişiler duaya besmele ile başlarlar. Hz. Muhammed’in duaya başlamak için söylediği sözler tekrarlanır ve Tur suresinin 48. Ayeti söylenir. Arkasından da uzaklaştırma ve soğutma duası okunur.

İnsanların kendilerine zarar verdiklerini düşündükleri kişiler için bir insanı kendinden soğutma duası okuması büyü kapsamında kabul edilebilecek bir uygulama değildir. Kişi burada kendisini korumaya çalışmaktadır ve başkalarına bir zarar vermemektedir. Soğutma duaları veya soğutma büyüleri başka insanları birbirinden soğutmak için de uygulanabilir. Bu tarz uygulamalarda soğutma duasının okunmasındaki iyi niyet tamamen ortadan kalkar ve uygulamanın amacı başkalarına zarar vermek olur.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now Button
× Whatsapp