Büyü Bozmak İçin Edilen Dualar

Büyülerin varlığı kabul edilmektedir ve sürekli büyü uygulamalarının yapıldığı görülmektedir. İnsanlar sahip olamadıklarına ulaşabilmek için hayatın rutin akışını bozup büyü yaptırma yolunu çekinmeden tercih etmektedir. Kimisi aşık olduğu fakat elde edemediği insanı bağlamak için büyü yapar kimi art niyetli insanlar ise çekemedikleri çiftlerin ilişkisini bozmak için büyü yapar. Bu kadar çok büyü uygulamasının yapıldığı ortamlarda büyü bozmak için edilen dualar önem kazanmaktadır.

Ülkemizde büyü uygulamalarının yaygın olarak kullanıldığı bilinmektedir. İnsanların niyetlerinin ne olduğunu kestirmek mümkün olmadığı için her insanın kendisine büyü yapılması riski vardır. İşin en önemli yanı büyü yaptırmak isteyen kişilerin genellikle insanın en yakınında bulunanlar olmasıdır. Büyü yapan birçok medyum büyü bozma konusunda da faaliyet göstermektedir. Kuran, büyülerin varlığını kabul ederken bu büyülerden korunmak için gerekli çözümlere de bütünlüğü içinde yer vermiştir.

İnsanların büyüler konusunda önlem alabilmesi için öncelikle kendilerine büyü yapıldığının farkında olmaları gerekir. Bir büyü malzemesi bulunduğunda böyle bir şüphe duyulsa da yapılan çoğu uygulamada kullanılan malzemeye ulaşmak mümkün değildir. Bu nedenle insanlar rutin hayatlarında oluşmaya başlayan ani değişimlere ve kendi ruh hallerindeki bozulmalara karşı dikkatli olmalı ve bunları olağan karşılamamalıdır. Eğer insan büyü yapıldığı düşüncesi içindeyse öncelikle Ayetel Kürsi okuyarak kendisini koruma altına almalıdır. Ardından büyü bozmak için edilen dualar olan Felak ve Nas sureleri düzenli olarak okunmalıdır.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now Button
× Whatsapp