Büyü Yaparken Kullanılan Dualar

Büyüler ruhani varlıklardan yardım alınarak yapılan uygulamalardır. Bu nedenle bir büyü çalışması yaparken Kuran’da yer alan sure ve ayetlerin okunmaması gerekir. İslam dini büyüyü kabul eder fakat uygulamasını kesinlikle yasaklamıştır. Dinen yasak olan uygulamalar için büyü yapılırken kullanılan dualar okumak son derece yanlış olacaktır.

Büyü Yerine Dua

Dinimiz insanlara dileklerini dualar yolu ile Allah’tan istemesini tavsiye eder. Kuran içinde her türlü dileğe karşılık gelecek dualar bulunmaktadır. Bu nedenle kişilerin büyü uygulamalarına yönelmeleri doğru kabul edilmez. İnsanlara tavsiye edilmeyen bir uygulama için büyü yaparken kullanılan dualar uygun değildir.

Bütün tek Tanrılı dinler büyü uygulamalarını yasaklamıştır. İslam dini bunu kesin olarak belirtmiş ve büyü yapılmasını en büyük günahlardan birisi olarak kabul etmiştir. Kuran tarafından kesinlikle yasaklanmış olmasına karşılık büyü yapımı yaygın olarak devam etmektedir. Bu nedenle hayatın içinde birçok insan kendilerine yapılan büyülerin negatif etkilerine maruz kalmaktadır. Kuran’da yer alan dualar ile büyü yapılmaz fakat yapılan bir büyünün bozulmasında en etkili yol Kuran’da yer alan sure ve ayetlerden yararlanmaktır. Kuran büyünün varlığını kabul eder ve insanların bu kötü enerjilerden korunması için çözüm yollarını da kutsal kitap içinde sunmuştur. Büyülerin bozulması ve insanların bir daha maruz kalmasını önlemek için belli sureler vardır. Kendilerinde büyü olduğundan şüphe duyan insanlar bu sureleri okuyarak büyülerin kötü etkilerinden kendilerini koruyabilirler.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now Button
× Whatsapp