Büyü Yapmak Haram mı?

Büyü yaptırmak isteyenlerin en çok merak ettiği konulardan birisi de büyüler haram mı veya büyü yaptırmak günah mı şeklinde olmaktadır. Büyü yaptırmak isteyen bir kişinin dini inançları çok yüksektir ki büyülere olan inancından bunu çok iyi bir şekilde anlayabilmekteyiz. Bu konuda da günaha girmemek adına araştırma içerisinde bulunuyor olsa da çoğu zaman kafasındaki soru işaretlerine cevap bulamaz. Bazı kaynaklarda sadece kara büyülerin yapılması günah yazılırken, diğer kaynaklarda ak büyülerin günah olduğu veya tüm büyülerin yapılmasının haram olmasından bahsedilmektedir. Peki, gerçekten büyü yapmak haram mı? Bunu neye göre anlayabiliriz kaynak bilgiyi nereden bulabilirsiniz.

İslam dini için indirilen kutsal kitabımız olan Kuran-ı Kerim sureleri içerisinde büyülere yer verilmektedir. Çeşitli ayetlerle belirtilen büyülerin genel olarak yaptırılması veya yapılmasının günah olduğu açıkça belli edilmektedir. Bir büyü yaptırmanın insan canı almak kadar günah olduğu belirtilmektedir. Bu nedenle büyünün akı veya karasını ayırmak mümkün değildir. Büyüler genel anlamları ile yapılma aşamasından tutun da amacına kadar günahtır.

İslam dininde olduğu gibi diğer tüm din kitaplarında büyülerde bahsedilmekte ve hiçbir şekilde yapılmaması gerektiği yazılmaktadır. Ancak Hristiyan veya diğer Yahudi gibi dinlerde çeşitli büyüler yapılabilmektedir.

Büyü Yapan Medyumlar

Birçok medyum sizin aslında büyü olarak bildiğiniz süreçleri tılsım, vefk, celb, hamaylı gibi işlemlerle elde etmektedirler. Büyü yaptırmak istediğiniz zaman birçok medyum ‘’ büyü yapmam ‘’ şeklinde sizlere cevap vereceklerdir. Aşk için aşk tılsımı, bağlama için bağlama vefki yaptırmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now Button
× Whatsapp