Evlenmek İsteyenler İçin Dua

Kadın olsun erkek olsun her insanın hayali hayırlı bir insanla karşılaşıp evlenmek ve bir yuva kurmaktır. Çeşitli aksilikler nedeniyle evlenemeyen ya da hayatını birleştirmeyi düşüneceği bir insanla karşılaşmamış olan kişiler evlilik duası nasıl yapılır diye sorarlar. İnsanların evlenmek amacıyla dilekte bulunmalarının en uygun yolu dualar yoluyla bu dileklerini Allah’tan istemeleridir. Bu amaçlı yapılan büyü uygulamalarından kaçınmak evliliğin basireti için çok önemlidir.

İyi bir izdivaç yapmak isteyen bekarlar ya da hayatında olan bir kişi ile hemen evelenme arzusunda olan kişiler için evlilik duası nasıl yapılır önemli bir konu olmaktadır. Her iki durumda da öncelikle hayat boyu uyumlu bir evlilik yaşanabilecek hayırlı bir kısmet dilenmelidir. Kuran’da evlilik amaçlı okunabilecek birçok dua yer almaktadır. Hadid suresi bunlardan birisidir. Allah’tan hayırlı bir kısmet dilemek için okunabilecek bir diğer sure ise Taha Suresidir.

Evlilik için dua okumadan önce Allah’tan hayırlı bir eş dilemek gerekir. Kişi hayatında var olan bir insanla evlenmek için evlilik duası okuyorsa yine bu insan kendisi için hayırlı ise nasip olsun demelidir. Kısmet açmak için Kuran’da yer alan birçok ayet okunabilir. Ayrıca Esmaül Hüsna okunması tavsiye edilir. Kişinin sevdiği insanla evlenmek için okuması gereken dua Esmai Şerif olarak önerilir. Aile hayatında huzurun sağlanması ve devamlılığı içinse Ayetel Kürsi Duası okunur. Bu dualar abdestli olarak ve yürekten okunduğunda mutlaka karşılık bulacaktır.

One thought on “Evlenmek İsteyenler İçin Dua

  • tarihinde, saat
    Permalink

    Merhaba ben manisadan yazıyorum. Doğru hocayla konyada bir arkadaşım önermişti. Sonra bitip tükenmek üzere olan evliliğimi kurtarmak için vefk duası yaptık. Hocam başlar başlamaz eşimde inanılmaz değişiklikler oldu ve başarıyı sağladık çok şükür. Şuan birlikteyiz ve ben hocamdan kısmetimin açılması için destek alacağım. Referans olayım istedim.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now Button
× Whatsapp