Gerçek Medyumlar

Medyumlar yüzyıllardır büyük saygı gören, sahip oldukları üstün yetenekler nedeniyle diğerlerinden ayrılan insanlardır. Sahip oldukları yetenekleri gerçek medyumlar asla kötüye kullanmaz.

Gerçek Medyum Nasıl Olmalıdır?

Tavırları ve konuşmaları insanları ikna etmeye yönelik olmalıdır. Gerçek medyumlar insan psikolojisinden iyi anlar. Ayrıca gerçek medyumlar ilim ve irfan sahibi olmalıdır. Sahip oldukları bilgilerle insanlara güven verebilmeli, olaylar karşısındaki tutumları ve sorunlar için getirebilecekleri çözümler tutarlı olmalıdır. Gerçek medyumlar insanlara yardım ederken maddi ve manevi çıkar gözetmez. Amaçları sahip oldukları yetenek ve tecrübeleri insanların yararı için kullanmaktır.

Sahtekar Medyumlar

Medyumlar tarihin her döneminde saygı duyulan insanlar olmuşlardır. Gerçekten de sahip oldukları yetenekler bu insanları çok özel kılar. Medyumlar insanlar tarafından büyük ilgi görüp, yardım için medyumlara başvurdukça kimileri için medyumluk çok özendirici olmuştur. Özellikle internetin yaygınlaşmasıyla insanlar internet üzerinden medyum aramaya başlamıştır. Bu arayış insanların bu zaaflarını kullanmak isteyen birçok dolandırıcının kendisini medyum olarak tanıtmasına yol açmıştır. Bu kişiler medyum olduklarını iddia ederek internet üzerinden sayfalar açmış ve insanların bu sayfalara yönelmesini sağlamıştır. Tuzaklarına düşen pek çok insan maddi ve manevi olarak büyük kayıplara uğramıştır.

İnsanlar kendilerini çaresiz hissettikleri zaman medyumlara baş vurur. Bu çaresizlik durumu kullanılmaya çok açıktır ve çaresiz insan çok kolay ikna olur. Bu da dolandırıcılık amacıyla bu işi yapanlara kolaylık sağlar. İnsanlar medyum arayışında olduklarında çok iyi araştırma yapmalıdır. Öncelikle gerçek medyumlar bilgileriyle öne çıkar. Konuya çok hakim olurlar ve belli başlı hesaplama yöntemlerini çok iyi bilirler. Uzman bir medyum bu ilmi çok iyi bilir. Bir medyum öncelikle ebced hesabını bilmelidir. Hazırlanan vefklerde ebced hesaplamaları kullanılır. Medyum arayan kişiler karşısındaki insanın bilgilerini sınamalı ve referanslar yoluyla hareket etmelidir.

Yüzyıllardır medyumlara duyulan saygı, ortaya sahte medyumların çıkmasıyla hasar almıştır. Geçek medyumlar tekrar saygınlıklarını elde etmek için büyük çaba göstermektedir. Fakat her geçen gün ortaya yeni sahte medyumlar çıkmaktadır. İnsanların yoğun ilgisi sürdüğü sürece de çıkmaya devam edecektir. Sahte medyumların ayıklanması konusunda insanlara büyük iş düşmektedir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now Button
× Whatsapp