İş Sahibi Olma Duası

Günümüzde insanların çalışabilmek için iş bulmaları neredeyse olanaksız hale gelmiştir. Birçok üniversite mezunu ya işsiz kalmakta ya da atama beklemektedir. Bu durum insanlar üzerinde maddi olduğu kadar psikolojik sorunlar da yaratmaktadır. Bu nedenle insanlar iş bulabilmek için her türlü çabayı göstermekte ve Allah’tan yardım beklemektedir. Bir işi olsun isteyen insanlar iş sahibi olma duası okurlarsa önlerine birçok kapının açıldığını göreceklerdir.

Duaların Büyük Etkileri

Kainatın dualar üzerine kurulduğu söylenir çünkü duaların gücü bilinir. Allah kendisinden dualar aracılığıyla bir şeyler isteyen kullarını çok sever ve kullarına her şeyi kendisinden istemeleri gerektiğini bildirmiştir. Dualar Allah’tan bir istekte bulunmanın yoludur ve inanarak ve yürekten okunduğunda eğer istekleri hayırlı ise karşılık bulacaktır. Tanrı katında her zaman için insanların hayrına olan gözetilir bu nedenle kabul edilmeyen dualarda bu isteğin kişinin hayrına olmadığı düşünülmelidir. İnsan hayatında yaşanan bir çok aksiliğin bir süre sonra ne kadar büyük hayırlara vesile olduğu görülür. Bu nedenle insanlar iş sahibi olma duası okurlarken Allah’tan illa belli bir işi değil, kendileri için hayırlı olacak bir iş dilemelidir.

Şahmeran Duası

İşe girmek veya bir iş sahibi olma duası okumak isteyenler için önerilen en etkili dua Şahmeran Duası olarak kabul edilir. Şahmeran Duası bir hafta boyunca her gün yedişer kez okunmalıdır. Esmalar içeren bu duanın insanların iş bulmasında, yeni iş kurmasında, var olan işyerlerinde bereketin artmasında çok etkili olduğu bilinmektedir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now Button
× Whatsapp