Kızımın Evlenmesi İçin Dua

Aile kurumu toplumları ayakta tutan en güçlü faktörlerden birisidir. Evlilik yaşına gelmiş her erkek ve kadın bir yuva kurmak ister. Özellikle aileler için çocuklarının evlendiklerini görmek çok önemlidir. Evlilik çağına gelmiş fakat henüz evlenmemiş kızı olan aileler kızımın evlenmesi için dua okuma yoluna çok giderler.

Evlilik İçin Dua

Evlilik adına okunan dualar direkt Kuran ayetlerine dayanır bu nedenle kızımın evlenmesi için dua okumak isteyen kişiler abdestli olmalıdır. Kişiler arzu ederlerse dua okumaya başlamadan önce dört rekat nafile namazı da kılabilirler. Yatsı namazından sonra evlilik için dua okumak makbul kabul edilir ve bu vakitte okumak önerilir. Kişi dış etkenlerden uzak kalabileceği bir yerde dua ederse kendini manevi olarak tam manasıyla verebilir.

Kızlarının belli bir insanla evlenmesini arzu eden ebeveynler kızımın evlenmesi için dua okurlarken bu kişinin adını içlerinden geçirmelidir. Duayı okurken diz üstü durmak ve kıbleye dönük olmak gerekir. Dua hayırlı bir kısmet çıkması için okunabileceği için nikah düşen kişiler düşünülerek de okunabilir. Bu durumda insanların belli bir kişiyi düşünerek evlilik duası okumasında bir mahsur yoktur. Kuran-ı Kerim’in üç ayeti kişilerin evlenmek amacıyla okuyabilecekleri ayetlerdir. Nahl suresinin 72. ayeti, Al-i İmran suresinin 38. ayeti, Rum suresinin 21. ayeti sırayla okunmalıdır. Bu ayetler sırasıyla okunduğunda insanların evlenmesi için hayırlı kısmetlerin önü açılmış olur.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now Button
× Whatsapp