Nasibinin Açılması İçin Edilen Dua

Nasip duası nasibi kapanmış olan kişilerin nasiplerini açmak amacı ile yapılırken, aynı zaman da nasibinin uzakta olan kişilerin yakına gelmesi için edilen dua çeşittidir. Nasip duası içten ve tam istekli şekilde okunduğunda nasip kapınıza gelecektir. Nasibi ve kısmeti kapanan bir insan bulunmaktadır. Bunların yapması gereken tek şey, Allah’a sığınmak ve ondan yardım isteyerek dua etmek olacaktır.

Nasibini açmak için dua okumak isteyen kişilerden bazıları iş için, evlenmek için, yaptığı işin hayırlı olması için dualar etmektedir. Bu kişilerin isyana sürüklemeden dua etmesi hayırlı olacak olup, onların Allah’tan başka kimselerinin olmadığı ve tek yardımcısının da Allah olduğunu bilmeli ve ona sığınmalıdır.

Nasip duaları genellikle evlenmeyen veya kısmeti çıkmayan kişiler için okunmaktadır. Nasibini açmak için dualardan birincisi, sabah namaz vakti kalkarak kişinin abdest alıp, kıbleye doğru dönmesi ve 41 kez Ayetel Kürsi okuyarak daha sonra içtenlikle dua etmesi gerekmektedir. Bunun dışında ise birde nasibini açmak için bir dua bulunmaktadır. Bu dua ise;

Ve men evfa biahdihi minallahi festebşiru bibeyıkümüllezi baba’tüm bihi ve zalike hüvel azim. Ve levla iz dehalte cenneteke külte maşaallahü la kuvvete illa billahi in tereni ene ekalle min malen ve velade. Vela havle vela kuvvete illa billahil aiyyül azim. Ya Hannanü Ya Hannanü Ya Hannanü Ya Allahü Ya Allahü ya Allahü Ya Rahmanü

Bu duayı günün her saatinde abdest alarak okuyabilirsiniz. Her okuduktan sonra ise Allah’tan nasibini açmak için yardım isteyerek dua etmelisiniz.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now Button
× Whatsapp