Sevgiliyle Evlenme Duası

Evlenme hayalleri kuran insanlar bazı engeller yüzünden bu düşüncelerini gerçekleştiremiyorlarsa sevgiliyle evlenme duası bu insanlar için bir umut olabilir. Kişilerin evlenme konusunda birçok sıkıntıyla karşılaması çok görülür. Evlenilmek istenen kişi olaya sıcak bakmayabilir, bir insanın aşık olduğu ve yuva kurmak istediği kişi bundan habersiz olabilir veya çift birbirini seviyordur fakat aileler evliliğe karşı olabilir.

Evlilik Duası

İnsanların bir araya gelmesi amacıyla yapılan birçok bağlama büyüsü vardır. Fakat medyumlar özellikle evlilik amacı taşındığında büyülerden uzak durulması gerektiğini söylerler. Büyü uygulamalarında kendilerinden yardım alınan ruhani varlıkların evlilik gerçekleştikten ve büyünün etkisi ortadan kalktıktan sonra kişilere zarar verebileceği konusunda uyarırlar. Bu nedenle sevgiliyle evlenme duası okunması tavsiye edilir.

Medyumlar sevdikleri insanla evlenebilmek için dua okumaya niyetlenen insanlara yatsı namazından sonra okuma yapmalarını tavsiye ederler. Evlilik duasında 12 adet Esmaül Hüsna bulunduğu için okumaya başlamadan önce abdest alınması da önerilir.

Evlilik duası okumaya besmele çekilir ve arından söylenmesi gereken cümle söylenir. 12 adet esma arka arkaya okunur ve Nahl suresinin 72. Ayeti okunur ve sevgiliyle evlenme duası “amin” denilerek tamamlanır.

Evlenmek için dua okunmadan önce Allah’tan hayırlısıysa o kişinin nasip olması dilenmelidir. Dualar okunmadan önce hep hayır dilenmelidir zira eğer kişinin dileğinde hayır yoksa zaten Allah katında dua kabul görmeyecektir. Bu nedenle insan tüm isteklerinin kendisi için hayırlı olacaksa gerçekleşmesini dilemelidir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now Button
× Whatsapp