Tüm Sıkıntılardan Kurtulma Duası

Sıkıntı denilince insanlar genelde parasal yönde olan eksikleri akıllarına getirirler. Sıkıntı aslında insanlar tarafından doğru bir şekilde telaffuz edilmektedir. Ancak sıkıntı denilince sadece akla borç, harç gelmemeli ve geneli kapsayan bir hal olduğu da bilinmelidir. Mesela birinin borcu varken sıkıntıya girebiliyorken, bir diğer kişi aile sorunlarından dolayı sıkıntıya girebilmektedir. Tüm bunların doğurduğu sonuç ise kesinlikle stres ve depresyon hali olmaktadır. Tüm sıkıntılardan kurtulma duası ile aslında hem içinizi ferah tutabilir hem de bu sıkıntılara dur demek için ellerinizi semaya kaldırarak dua edebilirsiniz. Bu gibi durumlarda Allaha karşı dua etmek, Allah’tan yardım istemek sizin için en doğru seçim olacaktır.

Sıkıntıdan Kurtulmak İçin Ne Önerilir?

Öncelikle çalışmak maddi anlamda sıkıntıyı çözmenin en temel kurallarından birisidir. Çalışmadan dua ederek sıkıntıdan kurtulacağını zannedenler silahsız bir şekilde savaşa gitmenin doğuracağı sonuçlarla aynıdır. Borçlar sizin için bir sıkıntı ise ilk olarak kendinize küçük de olsa kazanç getirecek çalışma ve iş hayatı içine girmelisiniz. Emin olunuz ki edeceğiniz sıkıntıda kurtulma duası ile Allah her zaman yanınızda olacak ve bu azmin sonucunda başarılı sonuçlar alacaksınız.

Sabah ve Akşam 7 Kere Okunacak Dua

Hadis-i Şerifte buyuruluyor ki her sabah ve her akşam yatmadan önce “Hasbiyallahü la ilahe illahü aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabb-ül arşil azim ‘’ 7 kere okunması sonucunda dünya da olan sıkıntılarla beraber ahiret sıkıntılarından da kurtulacağı söyleniyor.

Sıkıntıya düştüğünüz o an içersinde “Bismillâhirahmanirrahim velâ havle velâ kuvvete illa billâhil aliyyil azim” ağzınızdan çıkacak olan bu dua ile sıkıntısına derman bulabileceğiniz allah tarafından buyurulmuştur.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now Button
× Whatsapp